Pokládka vinylových podlah

Stejně tak jako u PVC podlah je i u vinylové podlahy hlavním výrobním materiálem polyvinylchlorid (PVC) a v současné době patří k nejčastěji využívaným podlahovým krytinám. K jeho hlavním přednostem patří zejména skvělá izolace zvuku, odolnost vůči vlhkosti a vodě a vyšší zátěžová odolnost. Z tohoto důvodu je vhodný též pro pokládku v místnostech s podlahovým vytápěním.

Velikou výhodou je také snadná vyměnitelnost v případě poškození. Pokud dojde k poškození, není třeba ji již celou měnit, stačí pouze vyjmout poškození dílec.

Hledáte profesionály v oblasti pokládky podlahových krytin?

Lepený vinyl versus click vinylová podlaha

Současný trh nabízí 2 verze vinylových podlah – lepený a zámkový (nebo také click či zaklikávací). Lepený vinyl je cenově dostupnější, nicméně pro jeho pokládku je nutné mít dokonale rovný podklad. Také instalace lepeného vinylu trvá déle, jeho tloušťka bývá menší, což se však dobře hodí do prostor s podlahovým vytápěním. Lepený vinyl je vhodný zejména do škol, kanceláří či obchodů, tedy prostor, kde dochází k vyšší zátěži.

Oproti tomu pokládka zámkové „click“ vinylové podlahy je jednodušší, neboť se pokládá podobně, jako podlaha plovoucí. Jednotlivé díly se díky zámku do sebe pohodlně „zaklikávají“, povrch musí sice být také rovný, ale už ne tolik precizní, jako je tomu u jeho levnějšího konkurenta. Výhodou je také možnost vložit pod podlahu vložku, která navíc přispěje ke ztlumení kročejového hluku. V případě zaklikávací vinylová podlahy však počítejte s vyšší pořizovací cenou.