Pokládka koberců a kobercových čtverců

Koberce patří k vyhledávaným podlahovým krytinám, neboť navozují pocit tepla, komfortu a útulné atmosféry. Zvukově i tepelně dobře izolují, jsou měkké a teplé. Zároveň tlumí kroky, což určitě ocení majitelé bytů. Nejčastěji jsou dodávány v 2-5 metrových šířkách, hitem se pak staly i koberce čtvercové.

V případě výběru vhodného koberce by se majitel měl řídit především tím, v jaké místnosti bude koberec umístěn. Do dětských pokojů se doporučují koberce z přírodních vláken, v chodbách jsou pak samozřejmě vhodné draží koberce zátěžové. V ložnici jsou příjemné koberce s vysokým vlasem.

Hledáte profesionály v oblasti pokládky podlahových krytin?

Pokládka kobercových čtverců

Kobercové čtverce se stávají hitem podlahových krytin. Jsou vhodné zejména do prostor, které jsou vysoce namáhavé, tj. například v hotelech či kancelářích, neboť jsou těžké, dobře leží a nevlní se. K jejich hlavním přednostem patří možnost kombinace barev a struktur, což nabízí možnost popuštění uzdy vaší kreativitě.

Samozřejmě výhodou je také snadnější manipulace, jednodušší montáž a v případě poškození i snadný výměna. Při pokládce kobercových čtverců také dochází k minimálnímu prořezu materiálu.